
...vtip je to dobrý, akorát že u spousty lidí je to bohužel i reálný přístup k životu - a pak to není k smíchu, ale k pláči...
(Sorry, to je ještě "pozůstatek čtvrteční schůze" v mých myšlenkách...)
Lidé povolaní vykládat Ústavu se prý pohybují mimo její rámec a dělají čistou politiku. Lze to odbýt bonmotem, že politici dělají politiku špinavou, což je daleko horší. A předpokládat, že od prezidenta jde o čirou ješitnost, když neumí překousnout, je-li přistižen právníky u podpisu něčeho právně vadného.Vtipné a trefné...
První přednáška "CSP a obchodníci s deštěm" (Miroslav Čermák, Information Security Officer, KBC Global Services NV)
Cloud computing je něco, o čem se v poslední době dost často mluví. Přednáška definuje základní pojmy pro použití služeb v cloudu, A které služby je vhodné přesunout na CSP (Cloud Service Provider) a získat tak úspory z rozsahu... Cloud subscriber a cloud provider - je třeba si vždy rozmyslet, kdo kterou část práce a problémů "ponese na svých bedrech"... Velmi významný je problém rizika ztráty dostupnosti dat. A taky je zde tento následující fakt: služby, které fungují "tak a tak" jeden den, kdy jsem podepisoval smlouvu, sice navenek budou další den fungovat opět stejně, ale nevíme, zda už "v cloudu neběží na úplně jiném serveru v úplně jiné zemi, než kde bychom s tím souhlasili".
Závěr přednášky byl vyplněn řadou dobře položených otázek problematiky cloudu.
Druhá přednáška "Bezpečnost ve virtuální infrastruktuře" (David Matějů, Sales Consultant, RSA, bezpečnostní divize EMC)
Zabezpečení interního i externího cloudu je minimálně stejně důležité, jako zabezpečení fyzické infrastruktury, v mnoha případech i důležitější. Tato přednáška se zaměřila na možnosti autentizace uživatelů a administrátorů, na ochranu citlivých dat, a v neposlední řadě na bezpečnostní monitoring virtuální infrastruktury.
Je zajímavé, že firma RSA sice nabízí řešení bezpečnosti v cloudu, ale sama zároveň služby cloudu využívá. Takže "snad ví, co dělá"...
Ale doporučuje: monitorovat a vyhodnocovat, stále a znovu, síť, loginy, přístupy, všechno...
Mno, trochu to byla propagace produktu RSA enVISION a RSA Archer eGRC, resp. všech RSA produktů... Stručně řečeno proto, že přednáška hovořila o tom, co mám dělat a udělat pro bezpečnost, a který produkt RSA to či ono zabezpečí...
Třetí přednáška "Bezpečnost v privátních i veřejných cloudech na platformě VMware již dnes samozřejmostí" (Marek Bražina, Senior Systems Engineer, VMware Inc.)
Upřímně hned na začátku přednášející upozorňuje, že hovoří o pohledu firmy VMware, o tom, jak pomocí platformy VMware snížit náklady na provozování IT vybudováním privátního cloudu a případně napojením na služby veřejných cloudů. A hovořil, o vShieldu a dalších programech...
stávající aplikace.
Čtvrtá přednáška "10GE síť pro cloud computing" (David Rusín, Channel Sales Manager, D-Link Czech and Slovak Republic)
Nároky na infrastrukturu se vlivem cloudových služeb značně navýšily, a tak mají "žně" prodejci síťových prvků, a tedy i D-Link, slavící svých 25 let na trhu... A tak je "základem všeho", pardon, této přednášky, mít nejlepší switche... Na druhou stranu, zazněly zajímavé detaily o technických detailech switchů.
Pátá přednáška "Bezpečnost Microsoft Cloud řešení" (Ing. Dalibor Kačmář, Microsoft; Ing. Jan Vilímek, CTO, GETMORE, s.r.o.)
Microsoft striktně dbá na ochranu soukromí svých zákazníků a maximální zabezpečení jejich dat, datová centra jsou certifikována a atestována na kvalitu i bezpečnost, zálohování dat mezi jednotlivými datovými centry je samozřejmostí a jejich zabezpečení je často několikanásobně vyšší, než v případě dat uložených ve firmě. Přesvědčováni jsme byli důkladně...
Šestá přednáška "Jak ovládat cloud jednoduše a transparentně" (Pavel Kovář, T-Systems Czech Republic a.s.)
Znovu trochu definován pojem „cloud“, svěřování ICT infrastruktury společnosti poskytovatelům, otázky jak řídit poskytovatele cloudu i samotný cloud...
Předvedena konektivita do datového centra na bázi VMware. Ukázka je věc dobrá, ale nikoliv u něčeho, co jsem předtím jaksi nikdy neviděl. I když jsem vlastně něco tohoto typu viděl, a to práci s virtuálními servery.
Ústavní soud vyhověl návrhu ČSSD a zrušil některé úsporné změny. Zdůvodnil to zneužitím stavu legislativní nouze, ve kterém poslanci vládní návrh přijali. Zbytek zákona včetně snížení státní podpory nechal Ústavní soud platit ještě do konce roku.
Ústavní soud s okamžitou platností zrušil zvláštní padesátiprocentní sazbu daně z poskytnuté zálohy státní podpory za rok 2010.
Zbytek zákona včetně snížení státní podpory z dosavadních 15 na 10 procent z uspořené částky nechal Ústavní soud platit ještě do konce roku. Snížení státní podpory jako takové není podle soudu protiústavní, a vláda tak dostala šanci díky tomuto odkladu prosadit některá úsporná opatření znovu.
Změny ve stavebním spoření prosadila jako jedno z úsporných opatření vláda Petra Nečase (ODS). Podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) jejich zrušením stát letos přijde o šest miliard korun.
Že většina poslanců vládě nevysloví nedůvěru, se vědělo předem.... Nejspíše se ale jednalo o divadlo nezbytné. Vládní strany svým počínáním v uplynulých týdnech opozici k návrhu hlasovat o důvěryhodnosti vlády přinutily. Kdyby opozice hlasování nevyvolala, mohli by si občané pomyslet, že se nic nestalo, vláda že je pro opozici důvěryhodná a opozice že je s politickou situací srozuměna, smířena či dokonce spokojena...
Hody, hody, králíček,
ať mám plný košíček,
vajíček a čokolád,
za rok přijdu znovu rád.
Svatý týden nebo též Pašijový týden je jedním z nejvýznamnějších období křesťanského liturgického roku, které začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi (nedělí Vzkříšení). Jednotlivé dny, které ve Svatém týdnu mají své jméno, jsou Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. Svatým či pašijovým se týden nazývá, neboť se při liturgii připomíná vrchol Ježíšova života – jeho smrt a vzkříšení.(podle wikipedie)
Tradiční názvy jednotlivých dní (Den v týdnu - a jeho pojmenování) jsou:
- Neděle - Květná
- Pondělí - Modré, někde Žluté
- Úterý - Šedivé
- Středa - Škaredá, též Černá
- Čtvrtek - Zelený
- Pátek - Velký
- Sobota - Bílá
- Neděle - Velikonoční
- Pondělí - Červené
Že je u nás Velký pátek pracovním dnem a že není ani „významným dnem“ je velká ostuda. Dalo se to chápat za minulého režimu, který usiloval o vymýcení křesťanství, jež vnímal jako ideologickou konkurenci.
Současný režim se ale ke křesťanské tradici hlásí, političtí představitelé se rádi fotografují s papeži a kamarádí s biskupy. Navíc se jako k patronovi hlásíme ke svatému Václavovi a pokud jde o křesťanské svátky, o vánocích si volna bez zjevné příčiny užíváme hned dva dny po sobě...
...
Jelikož žijeme v moderní době a k disposici jsou chytré internetové vyhledávače, neznalost bible zákonodárce neomlouvá. Samozřejmě vědí, oč běží u Velkého pátku. Proč nechtějí, aby se světil? Je to ve starém zákoně: klanějí se konkurenčnímu zlatému teleti. Jejich chrámy jsou banky, liturgií burzovní indexy, úrokové míry, smyslem všeho jsou jim peníze. Ten odpor k velkopáteční velikonoční meditaci ukazuje, jak jsou si u nás minulý režim s tím dnešním podobné. Stále zřetelněji se ukazuje, že zaměnit jeden způsob materialismu jiným, kolektivní materialismus, materialismem individualistickým, byla škoda času. Optikou Velkého pátku je patrné, že jsme se z louže přesunuli pod okap.
Ústavní soud (ÚS) příští týden definitivně rozhodne o návrhu ČSSD na zrušení změn ve stavebním spoření, které jako jedno z úsporných opatření prosadila vláda Petra Nečase (ODS). Na 27. dubna svolal soudce zpravodaj Pavel Rychetský veřejné vyhlášení nálezu. Terčem kritiky ČSSD je obsah novely a její údajná nepřípustná zpětná účinnost, ale také způsob přijetí. Sněmovna normu odsouhlasila ve stavu legislativní nouze. Novela snížila státní podporu stavebního spoření z dosavadních 15 procent na deset procent z uspořené částky, a to s účinností od 1. ledna 2011 u všech smluv bez ohledu na datum jejich uzavření. Dále norma zavedla zvláštní padesátiprocentní sazbu daně z poskytnuté zálohy státní podpory. Podle ČSSD zákon zasahuje do vlastnického práva lidí tím, že zpětně ruší nároky vzniklé podle dosavadních zákonů a právoplatně uzavřených smluv o stavebním spoření. Změny se podle stížnosti týkají čtyř milionů lidí.(Z mailového zpravodajství ČRo)
Když je aktuálně řeč o „pomoci“ Portugalsku, povšimněme si, jak dopadla pomoc Řecku. Je před bankrotem, ale politiky netíží situace lidí oškubaných finančními spekulanty, nýbrž potíže oněch spekulantů: stamiliardy eur, o které mohou přijít velké evropské banky v případě odepsání části řeckého dluhu. Zvláštní, jak se nikdo nepozastaví nad posedlostí bankéřů půjčovat těm, co nebudou schopni vracet. Bankéři, přesněji lichváři počítají s tím, že za ně „solidárně“ zaplatí druzí, kteří si na splátky samozřejmě půjčí, čímž se také zadluží. Jde o tak nesmírně složitý problém, že ho lze vyřešit pouze úplně jednoduše. Dluhovou past, v níž se nachází svět, zrušit zrušením věřitelů. A včera bylo pozdě.
V sobotu 16. dubna 2011 byl v dopoledních hodinách vztyčen v brněnských Denisových sadech pod Petrovem kříž připomínající historickou návštěvu Svatého otce Benedikta XVI. v Brně v září roku 2009.
Říká se, že národ mívá vládu, jakou si zaslouží, ale pro nás to nyní neplatí. Až tak záludní, sprostí a ubozí, abychom si zasloužili všechny ty politické a novinářské spiklence a intrikány, určitě nejsme.(citováno z poznámky IH)
Včerejší text IH Klaus a ústava byl taky kouzelný, ale ten nespadá do kategorie IT (jíž jsem tuto noticku označkoval).
Ta otázka "Jak dobře vlastně zná pan premiér pana prezidenta?" je asi na místě...