Například v Indii:
Teploty blížící se nule a chladné himálajské větry v severní Indii zabíjejí.(zdroj denik.cz)
...
Uttarpradéš je jedním z nejchudších indických států, v němž je asi pětina ze 180 milionů lidí bezdomovců, kteří žijí na ulicích.
...
Kvůli chladu nařídil ministr školství v Dillí uzavřít na týden školy. Ke stejnému kroku sáhl také stát Bihár. V Dillí v úterý klesla teplota na 3,7 stupně Celsia, v tomto ročním období bývá průměrná teplota kolem 14 stupňů Celsia. Indie je známá svými vysokými teplotami nejen v létě, ale v prosinci a v lednu vždy na pár týdnů teplota výrazně poklesne. Pravidelnou obětí teplotního výkyvu se každoročně stávají ti největší chudáci, kteří žijí na ulicích.
Kdybych Indii - Dillí, Amritsar a Chandigarh - neviděl na vlastní oči, asi bych si této zprávy v dnešním světě plném špatných zpráv, ani nevšiml...
Jak se do lesa volá....
OdpovědětVymazatTohle vždy platilo a platit bude. Extrémní "ždímání" přírody člověkem má za následek extrémní odezvy, jako třeba extrémní změny počasí nebo stále častější přírodní katastrofy.
Člověk se nechal v přesvědčení o svém velikášství a nedotknutelnosti ukolíbat do stavu, že se mu všechno, včetně přírody, podřídí a bude sloužit. Zapomněl na to, že vztah přírody a člověka není role otroka a otrokáře, ale že je to o rovnocenném partnerství.
Dobrá zpráva: nebojte, bude hůř.... :-)